TVP zrobi nowy hitowy serial! Będzie SKANDAL jak nigdy?

TVP zrobi nowy hitowy serial!

TVP ma nowe plany na swoją ramówkę, postanie hitowy serial, który będzie opowiadał niezwykłą historię ludzi walczących o wolność i ideały. Może wybuchnąć skandal jak nigdy, gdyż za jego robienie bierze się Jacek Kurski. Już niedługo zagości na naszych ekranach. TVP ma plan jak przyciągnąć przed ekrany widzów, a jednocześnie zrobić produkcje, która będzie opowiadać coś ważnego. Jacek Kurski ma wielkie plany co do niej, zamierza stworzyć serial z historią. Może wybuchnąć skandal ludzi, którzy bronią tego dobytku historii. Telewizja Polska w swojej ramówce ma kilka sztandarowych seriali jak „M jak miłość” czy „Barwy szczęścia”. Są to jednak produkcje bardzo łatwe w odbiorze i przyjemne dla oka, tak, aby każdy mógł po pracy wieczorem usiąść i obejrzeć coś lekkiego. Jacek Kurski postanowił stworzyć coś, co będzie hitem. Nowy serial ma poruszyć bardzo ważny temat w historii naszego kraju i może być ważniejsza produkcją od „Korony królów”.

TVP planuje premierę

Premiera nowego serialu planowana jest na wiosnę 2020 roku czyli całkiem niedługo. Ma on opowiadać o dziejach podziemnych struktur „Solidarności„. Akcja serialu będzie się rozgrywać w latach 1981-1989, czyli wtedy, kiedy był stan wojenny i obrady okrągłego stołu. Projekt został ogłoszony na ostatnim zjeździe NSZZ „Solidarność” w Częstochowie. Został zaakceptowany i skierowany do realizacji, trwają pracę nad scenariuszem.

Jacek Kurski opowiedział jak ma wyglądać ten serial w jego koncepcji: – Będzie to serial pokazujący różne nurty podziemnej Solidarności. We wstępnym pomyśle jest oparty na kluczu podobnym do tego zastosowanego w serialu „Polskie drogi” – bohater jeździ po różnych miejscach Polski, obserwuje różne sytuacje, odwiedza kilka regionów podziemnej Solidarności. Bliżej mu będzie do wątków sensacyjnych; ma to być film „z nerwem”, nie martyrologiczny, ale pokazujący różne słabości, różne sytuacje, także komiczne. Generalnie będzie to serial pokazujący prawdę tamtych czasów – mówi szef TVP Jacek Kurski. Wiele osób czuje niepokój związany z tą produkcją. Obawiają się, że wizja tych czasów i przebiegu wydarzeń może zostać nagięta do polityki poprawności stosowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Historia tam przedstawiona może być korzystna dla polityków PiS, którzy byli w „Solidarności” w tamtym czasie i czynnie działali, ale niekoniecznie dla działaczy dzisiejszej opozycji, powszechnie wiadomo, że są oni w konflikcie i obwiniają Kaczyńskiego za to, że on w czasie wybuchu stanu wojennego spał kiedy inni wychodzili na ulice.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*