IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia! Czeka nas GROŹNA pogoda

pogoda

We wtorek w wielu regionach Polski powieje bardzo silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie miejscami nawet 2 stopnia (w 3-stopniowej skali). Gdzie powieje najsilniej?

We wtorek do Polski dotrze arktyczne powietrze, które przyniesie ze sobą nie tylko znaczące ochłodzenie, ale i bardzo silny i porywisty wiatr. Jego prędkość w porywach będzie dochodzić nawet do 95 km/h. Najgorzej będzie nad morzem. Tam IMGW wydało ostrzeżenie 2-go stopnia. Ostrzeżenia 1-go stopnia wydano w województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Podobne zagrożenie ma się pojawić również w środowy poranek.

Ostrzeżenie 2-go stopnia oznacza, że “przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

SE.PL