Śmiercionośna przesyłka dla prezydenta USA

W kopercie zaadresowanej do prezydenta Donalda Trumpa prawdopodobnie znaleziono śmiercionośną rycynę. Służby podejrzewają, że list ma związek z podobnymi przesyłkami, jakie trafiły do Pentagonu – podało CNN. Wcześniej Pentagon poinformował, że otrzymał przesyłkę pocztową z podejrzaną zawartością, zaadresowaną do amerykańskiego ministra obrony Jima Mattisa.

Rzecznik Secret Service powiedział telewizji, że może potwierdzić odbiór podejrzanej koperty skierowanej do prezydenta USA w poniedziałek. Jak dodał, koperta nie dotarła do Białego Domu, ani też nie znalazła się na jego terenie.

Wcześniej media informowały o tym, że przesyłki z podejrzaną zawartością trafiły do Pentagonu. Jedna z nich zaadresowana została do sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa, kolejna do admirała Johna Richardsona.

Według komunikatu wydanego przez Pentagon wstępna analiza przeprowadzona przez policję resortu wykazała, że w kopertach znajdowała się rycyna. Przesyłki zostały przekazana do szczegółowej analizy.

Rycyna to silnie toksyczna substancja, otrzymywana z rącznika pospolitego. Dawka 0,2 grama jest śmiertelna dla człowieka. Nie ma na nią antidotum.

Rycyna była już dwukrotnie znajdowana w Białym Domu. Pierwszy taki przypadek miał miejsce w 2003 roku, drugi w kwietniu 2013 roku, gdy rycynę wykryto w dwóch listach na terenie prezydenckiej siedziby. Przesyłki zaadresowane były do prezydenta Baracka Obamy oraz jednego z senatorów.

Rycyna to silnie toksyczna substancja, otrzymywana z rącznika pospolitego. Dawka 0,2 grama jest śmiertelna dla człowieka. Nie ma na nią antidotum.

Rycyna była już dwukrotnie znajdowana w Białym Domu.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.