Holandia. Pracownicy z Polski spali na paletach w magazynie. Pokazali nagranie

W internecie udostępnione zostało nagranie obrazujące warunki zakwaterowania w Holandii pracowników sezonowych z Polski, które zapewnione zostały przez agencję Axidus z Poeldijk.

Film nagrany przez jednego z pracowników z Polski trafił na YouTube i Facebooka. Widać na nim, jak kilkudziesięciu pracowników śpi na materacach położonych na paletach – jedna obok drugiej – w magazynie, tuż obok wózków widłowych i innych sprzętów. Na początku wideo mężczyzna informuje, że te warunki zakwaterowania zapewniła firma Axidus.

Nagranie wywołało burzę w Holandii. Dziennik „Algemeen Dagblad” pisze, że warunki zakwaterowania pracowników z Polski wyglądają jak te w sytuacji, w której ludzie tracą dach nad głową, np. w wyniku trzęsienia ziemi.

„Agencja pracy Axidus tuż po tym, jak nagranie zostało zamieszczone w sieci, wydała oświadczenie, którego treść opublikowała na Facebooku. „Przedstawiona sytuacja miała charakter incydentalny” – podano. Niedługo później oświadczenie jednak zostało usunięte.

W rozmowie z dziennikiem „Algemeen Dagblad” dyrektor agencji Axidus Ron van Loenen poinformował, że przyczyną takich warunków zakwaterowania było „nieporozumienie”. Dodał, że film nakręcony miał zostać w lipcu. – Inne hotele były pełne, a kempingi nie przyjmowały gości z Europy Wschodniej. Dlatego, w porozumieniu z pracownikami, pozwolono im przespać się w hali i zwrócono za bilety lotnicze oraz posiłki. W końcu to były dwie noce, które zdarzyły się raz, a sytuacja nie powtórzyła się od tamtej pory – stwierdził Ron van Loenen.

POLSAT NEWS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.