Tomasz Sakiewicz komentuje „Kler”: Tylko świnie siedzą w kinie. Reakcja? „Obrzydliwe”

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz w dość osobliwy sposób skomentował duże zainteresowanie premierą filmu „Kler”. „Tylko świnie siedzą w kinie” – napisał. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

„Pytają mnie czy pójdę na film „Kler”? Było takie dobre powiedzenie w czasie okupacji: „tylko świnie siedzą w kinie”. Nasi ojcowie wiedzieli, że nie trzeba się przekonywać, co Niemcy pokazują, żeby nie oglądać hitlerowskiej propagandy” – tak Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” odniósł się do głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego, który miał swoją premierę w piątek.

„Zbydlęcenie ‚level dotąd nieznany'”

Wpis wywołał oburzenie u użytkowników Twittera, którzy uznali, że przywoływanie hasła z okresu okupacji hitlerowskiej w kontekście filmu Smarzowskiego jest niestosowne.  „Niechże ktoś wezwie lekarza. Zbydlęcenie ‚level dotąd nieznany’. Porównywanie Smarzowskiego do propagandy Hitlera, to tylko ktoś na usługach Kaczyńskiego mógł wymyślić” – napisała Hanna Lis.

„Pan wie, że kina są pełne? Brawo teraz obraził pan tysiące Polaków, gdzie was zaprowadzi ta pycha” – napisała inna komentująca. W podobnym tonie odniósł się do słów Sakiewicza użytkownik Obserwator. „Panie Sakiewicz, takie porównanie Polaków do świń świadczy o pana głupocie” – czytamy we wpisie. „Sugerujesz pan, że tysiące Polaków, którzy obejrzeli lub obejrzą ‚Kler’ to świnie!?” – pisze kolejna osoba.

Wielu komentujących zwracało też uwagę na fakt, że tego typu wpisy to dodatkowa darmowa reklama filmu. „Twórcy „Kleru” dziękuję za kolejną darmową reklamę” – napisała dziennikarka Aneta Mościcka.

GAZETA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*