Wyjęli to z przyrodzenia 6-latka. Jak to możliwe?

Wyjęli to z przyrodzenia 6-latka. Jak to możliwe?

6-letni chłopiec z Indii trafił do szpitala po kilkunastu infekcjach dróg moczowych. Miał także trudności z oddawaniem moczu. Testy wykluczyły zakażenie, a zdjęcia rentgenowskie wykazały, że nic nie blokuje jego nerek i pęcherza moczowego. Lekarze zlecili więc dalsze badania, które ujawniły, że coś blokuje cewkę moczową. To, co w niej znaleźli nieźle ich zaskoczyło.

Lekarze z Uniwersytetu Medycznego Króla Jerzego w Indiach za pomocą specjalnego rodzaju endoskopu zajrzeli do cewki moczowej chłopca i odkryli „lśniący, niebieski plastik”. Użyli więc kleszczy chirurgicznych, by usunąć to ciało obce. Okazało się być… 1,5-centymetrową skuwką długopisu. Nie wiadomo w jaki sposób dotarła tam, gdzie ją znaleziono.

– To, jak ciało obce znalazło się w cewce moczowej sześcioletniego dziecka, jest anomalią, która wprawiła w zakłopotanie autorów. Pytanie pozostało bez jednoznacznej odpowiedzi – napisał dr Samarth Agarwal w opisie przypadku w „British Medical Journal”. Teorii, jak skuwka znalazła się w penisie jest kilka: począwszy od chorób psychicznych, odurzenia, zaspokojenia seksualnego, po próby złagodzenia swędzenia. Inną hipotezą jest to, że dziecko mogło włożyć długopis (kompletny) do cewki moczowej, próbując złagodzić trudności w oddawaniu moczu, a skuwka odłączyła się, pozostając w środku jako ciało obce.

Lekarze dość często wyjmują różne przedmioty z cewek moczowych, ale zwykle dorosłym. To najczęściej rzeczy wykorzystywane do zaspokojenia seksualnego. Autorzy artykułu uważają, że to pierwszy przypadek tego rodzaju ciała obcego znajdującego się w cewce małego dziecka.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*