Prezes Kaczyński nikogo tak nie ośmieszył, jak jego

Prezes Kaczyński nikogo taknie ośmieszył, jak jego

Tak jak Witold Waszczykowski (61 l.) nie został potraktowany chyba żaden z poprzednich szefów polskiej dyplomacji! Oto z funkcji jednego z najważniejszych ministrów rządu 38-milionowego kraju zjechał na poziom ubiegania się o władzę nad 29-tysięcznym miastem! Prezes PiS Jarosław Kaczyński (69 l.) zaproponował Waszczykowskiemu kandydowanie na… prezydenta Łowicza!

Co łączy byłego szefa MSZ z Łowiczem? Tu prowadzi biuro poselskie i w tym mieście studiowała jego żona. Dla Waszczykowskiego to jednak za mało, by walczyć o prezydenturę Łowicza. Dlatego propozycją Kaczyńskiego wzgardził. Co teraz z Waszczykowskim? Może będzie kandydował do europarlamentu? Z naszych informacji wynika, że o ile przed wetem prezydenta do ordynacji były szef MSZ mógł liczyć na „biorące” miejsce na liście do PE, to teraz sprawa się skomplikowała.

– Nie wiem, czy Witek w ogóle będzie startował. To będzie jego decyzja, bo może mieć dalekie miejsce na liście, a to by oznaczało przegraną – opowiada nam członek władz PiS. Dalekie – bo jedynkę z Łodzi ma już zaklepaną europoseł Jacek Saryusz-Wolski (70 l.). Dwójkę – w razie przegranej na prezydenta Łodzi – ma dostać poseł Waldemar Buda (36 l.).

Waszczykowski na razie został członkiem polskiego przedstawicielstwa Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Tyle że nieco z łaski sejmowego kolegi Michała Jacha (61 l.). Przepisy mówią, że w skład parlamentarnej delegacji wchodzą członkowie oraz ich zastępcy. – Jach był członkiem, ale ustąpił miejsca Waszczykowskiemu. Sam Jach został jego zastępcą – opowiadają nam osoby znające kulisy sprawy.

Może więc były szef MSZ wywalczy jeszcze jakąś ważną posadę? – Propozycja prezydentury Łowicza najlepiej świadczy o tym, jaką ma w tej chwili pozycję – dodaje ważny polityk PiS.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*