Krystyna Pawłowicz wściekła na Niemcy. „Jakim prawem?”

Krystyna Pawłowicz po raz kolejny uderza w Niemcy. Tym razem zarzuca naszemu sąsiadowi „antypolski sojusz z Rosją”. Na jakiej podstawie? Polityk krytykuje zaproszenie do Bundestagu szefowej Fundacji Dialog Ludmiły Kozłowskiej na debatę o praworządności w Polsce.

O braku sympatii posłanki Pawłowicz wobec Niemiec wiadomo nie od dziś. Polityk nierzadko w swoich wpisach w mediach społecznościowych nawiązuje do II wojny światowej, reparacji czy stanowiska Niemiec jako członka Unii Europejskiej wobec Polski.

Tym razem Pawłowicz pisze o zaproszeniu na debatę o praworządności w Polsce szefowej Fundacji Dialog. Przypomnijmy, że Ludmiła Kozłowska została deportowana z Polski i Unii Europejskiej na Ukrainę w połowie sierpnia. Zdaniem jej męża Bartosza Kramka to odwet polskiego rządu za to, że Fundacja popiera protesty dotyczące zmian w sądownictwie. Kozłowska została oznaczona najwyższym alertem w Systemie Informacyjnym Schengen.

Pawłowicz postanowiła zaprotestować, w mocny – typowy dla niej sposób. Uderzyła zarówno w Kozłowską, którą nazwała agentką Władimira Putina, jak i w Niemcy, które według posłanki są sojusznikiem Rosji.

„Niemcy, łamiąc decyzję o alercie swego oficjalnego sojusznika to jest Polski o wydaleniu z kraju i Unii Europejskiej Ludmiły Kozłowskiej, zapraszając ją, mimo to, jako swego gościa – tylko potwierdzili swój antypolski sojusz z Rosją i zasadność wydalenia z Polski osoby tak ważnej dla Rosji” – napisała Pawłowicz.

Na jednym wpisie nie poprzestała. „A w ogóle, jakim prawem Niemcy w swym Bundestagu robią ‚przesłuchania na temat praworządności w Polsce!? A miarodajnym źródłem wiedzy o ‚faszyzmie’, ‚dyktaturze’ i ‚łamaniu wolności’ w Polsce ma być powszechnie uchodząca za agenta Putina Ukrainka Kozłowska?” – zapytała posłanka.

W kolejnym, trzecim już wpisie, Pawłowicz zwraca się bezpośrednio do ambasadora Niemiec Rolfa Nikela. Chce wyjaśnień – podania powodu, dla którego w Bundestagu trwają przesłuchania na temat praworządności w Polsce z udziałem Kozłowskiej.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*