Dwie ciężarówki spłonęły na drodze krajowej nr 1

Po godzinie 4 nad ranem w miejscowości Grabowa (powiat częstochowski) zderzyły się trzy ciężarówki. Dwie z nich zapaliły się i doszczętnie spłonęły. Nikomu nic się nie stało. Droga krajowa numer 1 w kierunku Katowic była zablokowana do godziny 9. Teraz przejezdny jest jeden pas. Jak wyjaśniała w TVN24 podkomisarz Marta Ladowska z policji w Częstochowie, jedna z ciężarówek zjechała na pobocze z powodu usterki. Kierowca drugiego samochodu zatrzymał się obok, aby pomóc w naprawie. Wtedy kolejna ciężarówka uderzyła w dwie stojące na poboczu. Dwa pierwsze pojazdy spłonęły. Jeden z nich wiózł przesyłki, drugi to laweta.

„Można tu mówić o dużym szczęściu” – Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale droga jest kompletnie zablokowana. Trwa dogaszanie ciężarówek, a my musimy ustalić dokładną przyczynę wypadku. To jeszcze trochę potrwa – relacjonowała po godzinie 7 Ladowska. Droga krajowa nr 1 w kierunku Katowic była zablokowana do godziny 9, teraz jest już przejezdny jeden pas. W drugą stronę – do Łodzi – ruch jest mocno spowolniony. – Trudno powiedzieć na tym etapie, ile potrwa dogaszanie i sprzątanie po wypadku. Służby muszą sprawdzić, czy droga nie została uszkodzona. Bezpieczne określenie to kilka godzin – poinformowała policjantka. Dodała, że „można tu mówić o dużym szczęściu”. – Przy takich zderzeniach samochodów ciężarowych różnie bywa. Dla nas jest najważniejsze, że nie ma strat w ludziach, że nikomu nic się nie stało – podkreśliła.

Drugi wypadek na tej samej drodze Jak podała śląska policja, w Brudzowicach – też na DK 1 – przewrócił się tir przewożący paczki. Ładunek rozsypał się po drodze. Służby muszą teraz go przeładować i podnieść przewróconą ciężarówkę. Droga jest w tym miejscu niemal całkowicie zablokowana, przejezdny jest tylko jeden pas w kierunku Częstochowy.

TVN24

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*