Pawłowicz dawno się tak nie ośmieszyła. Zaatakowała wójta za… koncert Boney M.

Krystyna Pawłowicz zarzuca wójtowi gminy Klwów (woj. mazowieckie), że wydał z gminnej kasy milion złotych na koncert słynnej grupy Boney M. Problem w tym, że może całkowicie mijać się z prawdą. Wygląda na to, że w jej tweecie roi się od błędów. I jak to w przypadku posłanki PiS bywa, obraźliwych słów.

Pawłowicz napisała, że wójt „przedwyborczo” swoim „poddanym” na lokalne Święto Papryki do gminy liczącej „600 głów” ściągnął Boney M. i na ten „wyczekiwany przez rolników” koncert wydał 1 mln zł tj. 1/10 budżetu gminy.

– Zaczynam wątpić w jej tytuł profesorski(…) Moja odpowiedź jest prosta: kłamstwo, populizm i zwykłe niechlujstwo – skomentował Piotr Papis w rozmowie z gazeta.pl. Otóż gmina Klwów liczy 3600 a nie 600 mieszkańców. Jej budżet wynosi zaś nie 10 a 17 mln zł.

I teraz najważniejsze. Wójt tłumaczy, że na całe Święto Papryki wydał 100 tys. zł. Były na nim prezentowane nowości odmianowo-technologiczne, grały inne zespoły. Na sam występ Boney M. poszło około 30 tys. zł (ponad 30 razy mniej od kwoty, którą rzuciła Pawłowicz).

Dokładnej kwoty nie jest w stanie podać, gdyż koncert zorganizowała agencja artystyczna, która całościowo odpowiadała za imprezę. Gmina więc jednostkowych kosztów nie zna. Wójt dodaje, że posłanka mówiąc o „głowach” i „poddanych” obraża mieszkańców gminy. Rozważa podjęcie kroków prawnych.

Wpis Pawłowicz jest zapewne elementem aktywności, którą podejmuje, by przekonać do głosowania na PiS w wyborach samorządowych. Ostatnio w osobliwy sposób zachęcała do tego na Twitterze. „Rozszyfrowała” nazwy różnych lokalnych komitetów wyborczych.

„POLACY,UWAŻAJCIE ! te tworzone teraz „Wspólnoty Samorządowe” czy „Obywatelskie”, to TYLKO NOWE szyldy TYCH SAMYCH wieloletnich złodziejskich lokalnych układów PO,PSL i SLD” (pisownia oryginalna – red.) – napisała posłanka PiS.

GAZETA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*