Błażej Spychalski zarabia więcej od prezydenta Polski! Zostanie jego rzecznikiem

W ubiegłym roku zarabiał prawie 25 tys zł miesięcznie, czyli 5 tysięcy złotych więcej od prezydenta Andrzeja Dudy (46 l.), a teraz zostanie jego rzecznikiem! Mowa o Błażeju Spychalskim (33 l.), łódzkim radnym PiS, który od lat jest politycznie związany z byłym rzecznikiem PiS Marcinem Mastalerkiem (34 l.). Spychalski zastąpi w Pałacu Prezydenckim Krzysztofa Łapińskiego (40 l.), który kilka dni temu pożegnał się z pracą dla Andrzeja Dudy.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Błażeja Spychalskiego za 2017 rok, radny PiS może pochwalić się całkiem pokaźnym majątkiem. W ubiegłym roku jako członek zarządu w Zakładzie Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim zarobił prawie 209 tys zł, a do tego doszły umowy zlecenia, dieta radnego i wynajem mieszkania. W sumie Spychalski zgarnął niemal 300 tys zł, co daje 25 tys zł miesięcznie. A to więcej od prezydenta Andrzeja Dudy, którego miesięczne zarobki wynoszą 20 tys zł. – Błażej jest pracowity, ma doświadczenie w polityce i nie jest typem Krzysztofa Łapińskiego, który był zbyt aktywny w mediach i nie ogarniał dobrze polityki informacyjnej i biura prasowego. Błażej lubi działać na politycznym zapleczu, jest dobrym organizatorem i lepiej mu w zaciszu gabinetów – mówi nasz rozmówca z Pałacu Prezydenckiego.

Spychalski jako sekretarz stanu w Pałacu Prezydenckim zarobi jednak mniej niż dotychczas, bo „zaledwie” ok 13 tys zł miesięcznie. Co ciekawe, kariera Spychalskiego zaczęła nabierać politycznego rozpędu pod wodzą Marcina Mastalerka z czasów kiedy ten drugi był szefem młodzieżówki PiS. Spychalski był wtedy jego zastępcą. Jego nominacja na rzecznika prezydenta ma nastąpić dziś.

Majątek Błażeja Spychalskiego

Oszczędności: 42 tys zł

Zarobki za 2017 rok – prawie 300 tys zł w tym:

208,9 tys zł – jako członek zarządu w Zakładzie Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim.

Umowy zlecenia: 48 tys zł, dieta radnego: 24,4 tys zł, Wynajem mieszkania: 15,6 tys zł

Nieruchomości: dom o powierzchni 132,9 mkw. o wartości ok. 450 tys zł, współwłasność z żoną

Mieszkanie o powierzchni 58,56 mkw. o wartości ok. 350 tys zł, współwłasność z żoną

Inne nieruchomości:

trzy działki o łącznej wartości ok. 100 tys zł

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*