Polak podejrzany o porwanie i zabójstwo dziewczyny. Wpadł w Holandii

Holenderska policja zatrzymała 27-letniego Polaka podejrzanego o uprowadzenie i zabójstwo swojej 29-letniej partnerki. Ciało kobiety znalazła niemiecka policja wodna w Havelkanaal w Wustermark, na zachód od Berlina. Polak został zatrzymany dzięki współpracy polskiej, niemieckiej i holenderskiej policji.

Ciało 29-latki znaleziono w poniedziałek, 27 sierpnia, w kanale Havelkanaal w Wustermark, na zachód od Berlina. Podejrzanym o uprowadzenie i zabójstwo kobiety jest jej 27-letni partner.

Polskie władze wystosowały wniosek o aresztowanie mężczyzny, gdyż istniało duże prawdopodobieństwo, że zbiegł on do Holandii. Polak został zatrzymany na parkingu przy autostradzie A1 w pobliżu Apeldoorn w środkowej Holandii. Śledczy ustalili, że auto, którym się poruszał znajdowało się niedaleko miejsca, w którym odnaleziono zwłoki jego partnerki. Polak nie potrafił wytłumaczyć policji dlaczego się tam znajduje.

Mężczyzna trafił do aresztu w Holandii. Motyw zbrodni na razie nie jest znany. Jak informuje holenderska policja, sąd w Amsterdamie ma rozpatrzyć wniosek polskich władz o ekstradycję 27-latka.

POLITIE.NL

Więcej postów