PILNE! Zamach wysoce prawdopodobny! Służby szukają 3 terrorystów [FOTO]

Interpol wydał ostrzeżenie dla Europy. Zamach terrorystyczny przeprowadzony przez dżihadystów jest bardzo prawdopodobny i może do niego dojść w najbliższych dniach lub nawet godzinach. Służby poszukują trzech podejrzanych. Wszystko to ma miejsce zaraz po upamiętnianiu rocznicy zamachów do jakich doszło w 2017 roku w Katalonii.

 Prawdopodobnym celem ataku ma być w tym przypadku po raz kolejny Francja. Poszukiwani islamiści pochodzą z Tunezji. Jest bardzo prawdopodobne również, że któryś z nich lub cała trójka dotarła już na terytorium naszego kontynentu, gdzie planowany ma być kolejny atak. Nie jest wykluczone, że poszukiwani mogą znajdować się już nawet w Paryżu.

Poszukiwani mężczyźni mają być związani z tzw. Państwem Islamskim. Przed kilkoma dniami, ta zbrodnicza organizacja opublikowała i przekazała swoim zwolennikom podręcznik, którego treść skierowana jest do komórek IS przygotowujących ataki oraz tzw. „samotnych wilków”. Co ciekawe w zapisach tej instrukcji dla terrorystów zamieszczone jest zalecenie, aby po przeprowadzeniu zamachu pozostać przy życiu i kontynuować swoją działalność. Nie wzywa się do poniesienia śmierci samobójczej, co w ideologii radykalnego islamu często miało miejsce przy dokonywaniu aktów terroru.

 Poszukiwani Tunezyjczycy to widoczni na zdjęciach poniżej: urodzony w 1976 roku Nayeh Ben Salah oraz urodzony w 1984 roku Sami Loudhif. Trzeci z islamistów mających planować atak w Europie, którego fotografii brakuje to Yassin Mbarki (ur. 1980 r.)

Interpol ostrzegł służby krajów przed zamachem terrorystycznym w Europie. Poszukiwani są trzej Tunezyjczycy, którzy prawdopodobnie są już we Francji.

Publicată de KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe pe Duminică, 19 August 2018

Francja to państwo europejskie, które w ostatnich latach było szczególnie dotknięte działalnością terrorystów. Państwo Islamskie przeprowadzało głośne ataki m.in. w Paryżu oraz Nicei.

LARAZON.ES

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*