Wykryła przekręt w Ministerstwie Zdrowia. Została zwolniona

Dziennik „Fakt” informuje w piątek, że urzędniczka, która wykazywała nieprawidłowości przy wydawaniu decyzji refundacyjnych, została zwolniona z Ministerstwa Zdrowia.

Edyta M. była naczelnikiem w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Urzędniczka miała odkryć, że defraudowane są państwowe pieniądze. W grę wchodzić miały interesy koncernów farmaceutycznych. Edyta M. poinformowała swoją przełożoną o łamaniu prawa. Wówczas miała zacząć być przez nią prześladowana. „Fakt” pisze, że kobieta zgłosiła mobbing, jednak specjalna komisja niczego takiego nie stwierdziła. Informatorzy dziennika przekazują, że „od początku było wiadomo, czym skończy się praca komisji”.

Po tym, jak komisja zakończyła pracę, Edyta M. została zwolniona z powodu „utraty zaufania”. W ministerstwie pracowała dziewięć lat.

O sprawie Edyta M. miała informować ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Niedawno szef resortu w rozmowie z „Gazetą Polską” stwierdził: „Powołaliśmy komisje antymobbingowe i skutecznie wyjaśniliśmy sprawę”.

FAKT

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*