Zobacz, ile Marta Kaczyńska może dostać od państwa za urodzenie dziecka

Fot. Bartosz Krupa/East News. Warszawa 03.06.2016. Premiera ksiazki "Prezydent Lech Kaczynski 2005 - 2010". N/z: Marta Kaczynska

Dla Marty Kaczyńskiej to wyjątkowy dzień. Po raz trzeci bratanica prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, została mamą. Z poprzedniego małżeństwa ma bowiem dwójkę dzieci. Świeżo upieczona mama może też liczyć na profity ze strony państwa.

Maluch Marty Kaczyńskiej i jej męża, Piotra Zielińskiego, na świat przyszedł 7 sierpnia 2018 roku. Dla Kaczyńskiej to trzecie dziecko – dwie córki, Ewę i Martynkę, bratanica prezesa PiS ma z poprzedniego związku.

Dużo dzieci to nie tylko radość w domu, ale także bycie beneficjentem programu Rodzina 500 plus oraz możliwość korzystania z Karty Dużej rodziny. Jeszcze przed urodzeniem dziecka Marta Kaczyńska miała możliwość pobierania świadczenia 500 plus, które przysługuje wszystkim rodzicom na drugie dziecko. Choć nie wiemy, czy Kaczyńska korzystała z tej możliwości, to wiemy, że jest ona zwolenniczką rządowego programu.

– Wprowadzenie programu 500 plus zaowocowało wzrostem dzietności Polaków i podwyższeniem komfortu życia wielu rodzin – pisała, jeszcze będąc w ciąży z trzecim dzieckiem, na łamach tygodnika „Sieci”.

Teraz jednak, po urodzeniu trzeciego dziecka, Marcie Kaczyńskiej przysługiwać będzie łącznie wypłata świadczenia w wysokości 1000 złotych miesięcznie.

To jednak nie wszystko – rodzina Marty Kaczyńskiej może złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny. Dzięki niej będzie uprawniona do ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżek w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. w przypadku rodziców i małżonków rodziców oraz darmowych wstępów do parków narodowych. Dodatkowo karta wprowadza zniżki u wielu przedsiębiorców prywatnych, jak np. stacje benzynowe czy sklepy.

Pamiętajmy jednak, że pieniądze to nie wszystko. Najważniejsze, by maluszek był zdrowy i rósł jak na drożdżach.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*