Nie roztrwoniłem pieniędzy Kukiza

Ciąg dalszy sprawy 720 tys zł, jakie stowarzyszenie Kornela Morawieckiego (77 l.), czyli Solidarność Walcząca, dostała od Komitetu Wyborczego Kukiz’15! – Nie roztrwoniliśmy tych pieniędzy – zapewnia nas ojciec premiera. – Do Pawła Kukiza (55 l.) apeluje o rzetelność – dodaje Kornel Morawiecki.

„Super Express” ujawnił polityczne spięcie między Kukizem, a Kornelem Morawieckim. Poszło o 720 tys zł, jakie w 2017 roku na konto stowarzyszenia SW wpłynęło od komitetu Kukiz’15. Jak twierdzi Kukiz pieniądze miały być przeznaczone na budowę domu weterana opozycji antykomunistycznej. – Gdybym wiedział, że w taki sposób te pieniądze będą spożytkowane, to w życiu bym się nie zgodził na ich przelanie – mówił nam Kukiz. A Kornel Morawiecki wyjaśnia nam, co się stało z tymi pieniędzmi.

– Przez ostatnie 4 lata ok. 1000 działaczy i członków rodzin spędziło 1-2 tyg. turnusy w ośrodku prowadzonym przez małżeństwo Zwiercanów w Jastrzębiej Górze. Po właściwie rozliczonych wyborach z 2015 roku Pełnomocnik Finansowy Komitetu KWW Kukiz’15 przekazał ok. 700 tys. zł Stowarzyszeniu Solidarność Walcząca. Te pieniądze, łącznie z innymi pozyskiwanymi środkami są wydawane na cele statutowe stowarzyszenia. W 2017 roku Stowarzyszenie ufundowało wczasy w Jastrzębiej Górze ok. 200 seniorom. Całość środków wydawanych i trzymanych na koncie jest zatwierdzana corocznie przez walne zgromadzenie i przedkładane przed właściwymi organami państwa. Zamiar budowy domu weterana przez SW jest ciągle aktualny. Niestety nie ma na to funduszy – przyznaje Kornel Morawiecki.

SE.PL

Więcej postów