Pijany sędzia spowodował kolizję i uciekł. Jego przełożony wyciągnął konsekwencje

Sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach Waldemar M. został odsunięty od wykonywania obowiązków w trybie natychmiastowym. Złożył też rezygnację z funkcji przewodniczącego Wydziału Karnego suwalskiego SO. O sprawie został też powiadomiony minister Zbigniew Ziobro.

Do kolizji doszło w piątek. Kierowcy ustalili, że zjadą wyjaśnić sprawę na pobocze, ale jeden z nich zmienił zdanie i zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany przez policję. Początkowo mężczyzna nie chciał poddać się badaniu trzeźwości, zasłaniając się immunitetem. Po przybyciu na miejsce prokuratora okazało się, że sędzia miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, na stronie Sądu Okręgowego w Suwałkach, pojawił się komunikat Prezesa SO Jacka Sowula, który zdecydował o podjęciu konsekwencji w stosunku do sędziego. Waldemar M. został natychmiastowo odsunięty od prowadzenia czynności służbowych, do czasu rozpatrzenia sprawy przez Sąd Dyscyplinarny. Przerwa ma trwać maksymalnie miesiąc.

Dodatkowo, sędzia złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. O sprawie zostali powiadomieni Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prezes Sądu Apelacyjnego w Białymstoku Piotr Niedzielak i Sąd Dyscyplinarny. W stosunku do Waldemara M. prowadzone jest też odrębne śledztwo, którym zajmuje się białostocka Prokuratura Regionalna.

SUWALKI.SO.GOV.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*