PiS Dudę upokorzył, ale ojciec prezydenta wiary nie traci. Mówi, że czas jest do 2023 r.

Ojciec w syna i jego ideę wiary nie stracił. Mimo iż pomysł Andrzeja Dudy na zorganizowanie referendum konstytucyjnego w 100-lecie niepodległości Polski przepadł z kretesem, Jan Duda jest przekonany, że prezydent dopnie swego. Mało tego – mobilizuje syna do jeszcze bardziej energicznej walki o to referendum.

Ro był wielki projekt prezydenta, o którym mówił od wielu miesięcy. I wszystko przepadło w jednym błyskawicznym głosowaniu. Przed niespełna tygodniem PiS pogrzebał marzenia Andrzeja Dudy o referendum konstytucyjnym. 

Wprawdzie „Wiadomości” TVP usiłowały przekonać widzów, że to PO odrzuciła wniosek prezydenta, ale w tę propagandę nawet najbardziej zatwardziali zwolennicy dobrej zmiany uwierzyć nie byli w stanie. No bo jak Platforma dałaby radę cokolwiek odrzucić w Senacie, w którym ma 30 parlamentarzystów na 100 mandatów, a PiS ponad 60?

Teraz na prawicy wszyscy robią dobrą minę do złej gry, łącznie z ojcem prezydenta. Jan Duda, kandydat numer jeden PiS w samorządowych wyborach do małopolskiego sejmiku, w rozmowie z „Super Expressem” deklaruje, że nie traci wiary w projekt syna.

PROF. JAN DUDA

Mój syn i tak odniósł sukces wprowadzając do debaty ten temat. Ale trzeba iść dalej. Może 3 maja to byłaby dobra data, mamy wtedy święto. Wierzę, że uda się jeszcze przeprowadzić referendum konstytucyjne, w końcu mamy do 2023 roku obchody niepodległości.

„Super Express”

Jan Duda mobilizuje syna do jeszcze większego zaangażowania na rzecz referendum. – Nie możemy się poddawać. Oczywiście, że szkoda, iż nie będzie referendum teraz na 11 listopada. To byłoby piękne. Ale obywatele muszą się wypowiedzieć, to ich prawo – stwierdza. 

W weekend wyciekła poufna instrukcja dla polityków PiS, aby w mediach porażkę Andrzeja Dudy prezentować jako sukces. W notatce mowa jest o tym, by chwalić inicjatywę prezydenta, choć partia pomysłu nie poparła. 

NATEMAT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!