Brexit: w razie potrzeby do akcji wkroczy brytyjska armia

W przypadku wystąpienia państwa z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie współpracy dostawy żywności, paliwa i lekarstw mogą wziąć na siebie pododdziały wojskowe Wielkiej Brytanii.

Rząd mglistego Albionu ma w zanadrzu tego typu plany — przekazuje The Sunday Times. Do przewozu ładunków brytyjski rząd planuje zaangażować wojskowe śmigłowce i ciężarówki. Zazwyczaj tego typu zadania powierzane są wojskowym w okresie poważnych kryzysów.

Co ciekawe, właściciele niektórych brytyjskich sklepów przestrzegli swoich klientów przed ewentualnym brakiem niektórych kategorii produktów. Z półek sklepowych mogą zniknąć herbata i kawa.

Ciekawe jest też to, że w ubiegłym tygodniu brytyjski minister zdrowia Matt Hancock spotkał się z przedstawicielami przemysłu medycznego i wezwał ich, by byli gotowi do ewentualnych następstw wyjścia Londynu z UE. Zgodnie z jego słowami rząd powinien uwzględniać negatywne scenariusze związane z Brexitem. Hancock podkreślił, że system opieki medycznej nie powinien ucierpieć w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia w sprawie współpracy.

SPUTNIKNEWS.COM

 

 

Więcej postów