Niemcy: nie żyje 19-letnia Polka. Zamordował ją były partner

Niemcy: nie żyje 19-letnia Polka. Zamordował ją były partner

Dramat w Neustadt an der Weinstraße w Niemczech. 19-letnia Polka została zamordowana przez swojego byłego partnera. Mężczyzna wcześniej pobił ją i próbował udusić. Sąd skazał go na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

W poniedziałek około godziny 23 policjanci z Neustadt an der Weinstraße z Nadrenii-Palatynatu zostali wezwani przez sąsiadów 19-letniej Polki. Zaalarmowali oni, że na korytarzu bloku, w którym mieszkają, słychać krzyki kobiety, wzywającej pomocy. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zobaczyli leżącą na podłodze zakrwawioną kobietę i siedzącego przy niej 42-letniego rannego mężczyznę.

19-latka już nie żyła. Z relacji niemieckich mediów wynika, że otrzymała kilka ciosów nożem.

Kobietę próbował bronić jej sąsiad. Niestety, bezskutecznie. Na dodatek rozwścieczony napastnik zranił także jego. Potem zbiegł z miejsca zbrodni. Policjanci ruszyli w pościg za zabójcą. W poszukiwaniach użyto nawet śmigłowca.

Napastnika, 22-letniego Niemca tureckiego pochodzenia, wkrótce zatrzymano. Okazało się, że to były chłopak 19-latki.

Para rozstała się kilka miesięcy temu. 22-latek nie mógł się jednak z tym pogodzić. Nachodził dziewczynę, ta jednak była nieugięta. W kwietniu rozwścieczony były partner pobił ją i próbował udusić. Sąd skazał go za to na rok i dziesięć miesięcy więzienia. Wykonanie kary jednak zawiesił.

Na razie nie wiadomo, czy sąd skazując 22-latka, wydał jakieś dodatkowe postanowienia – np. o zakazie zbliżania się do byłej dziewczyny.

Według relacji niemieckich mediów 19-latka od niedawna mieszkała w tej okolicy Neustadt an der Weinstraße. Trzy miesiące temu wprowadziła się do bloku z nowym partnerem oraz dzieckiem.

ŹRÓDŁO: DIEWELT.DE, BILD.DE, FR.DE, WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!