Beata Szydło zakpiła z Małgorzaty Gersdorf. „Każdy może czuć się tym, kim nie jest”

Beata Szydło zakpiła z Małgorzaty Gersdorf

Beata Szydło odniosła się do sprawy Sądu Najwyższego i jego pierwszej prezes Małgorzaty Gersdorf. Stwierdziła, że Gersdorf czuje się prezesem, a „każdy z nas może czuć się tym, kim nie jest”.

Beata Szydło skomentowała zamieszanie wokół Sądu Najwyższego na antenie Telewizji Republika.

Beata Szydło o Małgorzacie Gersdorf: Czuje się prezesem

Wicepremier stwierdziła, że Małgorzata Gersdorf zgodnie z prawem nie jest pierwszą prezes Sądu Najwyższego. – Ona się czuje. Każdy z nas może czuć się, tym kim nie jest. Zgodnie z prawem pani Gersdorf nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego – podkreśliła polityk – stwierdziła Beata Szydło.

Według byłej premier prawo jednoznacznie określa, kto może być prezesem Sądu Najwyższego. – Tutaj nie ma dyskusji. Jest przeprowadzona zmiana ustawowa. Ustawa nie została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego – stwierdziła Beata Szydło.

Zmiany w Sądzie Najwyższym 

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym sędziowie musieli złożyć wnioski z prośbą o dalsze orzekanie. Zrobiło to 9 sędziów. Siedmiu kolejnych wystosowało oświadczenia o woli dalszej pracy w Sądzie Najwyższym, ale z powołaniem się na Konstytucję, bez dołączenia wymaganego przez przepisy orzeczenia lekarskiego.

WIADOMOSCI.GAZETA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!