Wypadek szybowca koło Słupska. Zmarł ranny 16-latek

Tragiczny wypadek szybowca koło Słupska (woj. pomorskie). Maszyna, którą lot szkoleniowy odbywał 70-letni instruktor wraz z 16-letnim uczniem, rozbiła się w miejscowości Łupiny. Służby, które dotarły na miejsce znalazły rozbity szybowiec, a w nim zakleszczonego 70-latka i jego ucznia. Obaj z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Życia 16-latka niestety nie udało się uratować.

Aktualizacja – Lekarze przegrali walkę o życie 16-latka rannego w wypadku szybowca, do którego doszło w miejscowości Łupiny. Chłopak trafił do szpitala z wielonarządowymi obrażeniami. Jego stan był bardzo ciężki. Stan 70-letniego instruktora jest stabilny.

Do wypadku doszło około godz. 12.30 niedaleko Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej. – Obsługa naziemna otrzymała informację od 70-letniego instruktora, który odbywał lot szkoleniowy z 16-letnim uczniem, że będzie on zmuszony lądować awaryjnie. Mężczyzna nie zdążył jednak podać swojej lokalizacji, bo wówczas urwało się połączenie. Służby zdołały jednak szybko namierzyć maszynę i dotrzeć do poszkodowanych – poinformował w rozmowie z Fakt24.pl Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Okazało się, że szybowiec spadł z wysokości około 150 metrów na ziemię i rozbił się w niewielkim zagajniku leśnym kilkadziesiąt metrów od pasa startowego lotniska. 70-latek i jego uczeń byli zakleszczeni we wraku. Obaj zostali ranni. 16-latek doznał wielonarządowych obrażeń ciała i w poważnym stanie trafił do szpitala.

Policja ustala okoliczności zdarzenia. Na miejsce wypadku jadą przedstawiciele Polskiej Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

FAKT.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!