Brutalne zabójstwo 36-letniego Polaka w Irlandii. Aresztowano 16-latka i jego koleżankę

Irlandzka policja aresztowała 16-latka oraz jego o rok młodszą koleżankę w związku z brutalnym zabójstwem 36-letniego Polaka. Ciało Piotra K. zostało znalezione na początku kwietnia br. w opuszczonym domu w miejscowości Maghera nieopodal Belfastu. Na całym ciele mężczyzny widniały liczne rany. Podejrzany o dokonanie zbrodni 16-latek usłyszał zarzuty.

Ciało 36-letniego obywatela Polski zostało znalezione na terenie opuszczonej posiadłości przy Glen Road we wtorek, 3 kwietnia br.. Zwłoki prawdopodobnie leżały tam przez trzy dni. Mężczyzna miał liczne rany na głowie i całym ciele.

Piotr K. od dawna mieszkał w Irlandii Północnej, ale w ostatnim czasie był bezdomny. Okoliczni mieszkańcy przynosili mu jedzenie i wpuszczali do domów, by mógł się wykapać – donoszą irlandzkie media. Mężczyzna nocował w opuszczonej posiadłości, która wcześniej pełniła funkcję Domu Parafialnego.

W toku śledztwa irlandzka policja udostępniła nagranie z kamer miejskiego monitoringu, na którym widać ostatnie chwile życia Piotra K.. Materiał pochodzi z wielkanocnej niedzieli 31 marca i można na nim zobaczyć, jak w ślad za Polakiem ulicą Glen Road podąża zakapturzona postać. Prawdopodobnie był to zabójca 36-latka. Według detektywa Jasona Murphy`ego atak mordercy był „okrutny, długotrwały i niczym nie sprowokowany”.

W sumie w związku z zabójstwem Polaka dokonano czterech zatrzymań, ale żadne z nich nie pozwoliło na rozwiązanie sprawy. Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz w sprawie nastąpi przełom.

We wtorek rano policja aresztowała 16-latka i postawiła mu zarzut morderstwa. Zatrzymana została również 15-latka, która usłyszała zarzut zatajenia prawdy – donosi „The Irish News”. Oboje pozostają w areszcie.

BELFASTTELEGRAPH.CO.UK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!