Ukraina: W ataku na romski obóz pod Lwowem zginęła jedna osoba

Ukraina: W ataku na romski obóz pod Lwowem zginęła jedna osoba

Do napadu doszło w nocy z soboty na niedzielę. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Był to kolejny atak do jakiego doszło w ciągu ostatnich miesięcy. Osoba która zginęła, to 24-letni mężczyzna który otrzymał wiele ciosów nożem. Trzy kolejne osoby: 19-letni chłopak, 30-letnia kobieta i jej 10-letni syn, również zostali ranieni nożem. Zostali oni hospitalizowani.

Ukraińska policja podała, że w związku z atakiem aresztowano siedem osób, w wieku od 16 do 18 lat. Lwowski portal Zaxid.net poinformował, że należą oni do organizacji „Trzeźwa i zła młodzież”, powiązanej z neonazistowskim ruchem Misanthropic Division.

Mer Lwowa Andrij Sadowy zapowiedział, że władze miasta przyznały ochronę zaatakowanym osobom.

Człowiek, który zginął, był dźgany nożami z jednoznacznym zamiarem zabójstwa. Mamę porżnięto za to, że próbowała ochronić swoje 10-letnie dziecko. Proszę, byście wyobrazili sobie tę scenę przed tym, jak będziecie pisali komentarze w stylu »i dobrze im tak«. Historia pokazuje, że odległość od cywilizowanej istoty ludzkiej do bezdusznej bestii jest niewielka. Bądźmy ludźmi! – napisał Sadowy na Facebooku.

Poprzednie ataki na romskie obozy miały na Ukrainie miejsce 23 maja w obwodzie tarnopolskim, 9 maja w obwodzie lwowskim oraz 7 maja i wcześniej, 22 kwietnia, w Kijowie.

KRESY.PL / ONET.PL / ZAXID.NET

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*