Polski pilot aresztowany w USA. Za kradzież

Marcin U., pilot samolotu saudyjskiej rodziny królewskiej, został aresztowany w Bangor w stanie Maine. Za Polakiem wystawiono nakaz aresztowania za kradzież, której dokonał na Florydzie – podała lokalna telewizja WABI TV.

Sprawę polskiego pilota omawia „Rzeczpospolita”. Był jednym z czterech pilotów saudyjskiego boeinga, który we wtorek niespodziewanie wylądował na lotnisku w Bangor .

Kiedy okazało się, że Polak jest na pokładzie lądującej maszyny, wyszło na jaw, że policja z hrabstwa Sarasota na Florydzie wystawiła za nim nakaz aresztowania. Marcin U. jest oskarżony o przyjęcie w 2015 roku 9 tys. dolarów od mieszkańca stanu. Polak obiecał mu uzyskanie licencji pilota i pracę w Myanmar National Airlines.

Nie wiadomo, czy samolot, który pilotował Marcin U., wyleciał z Bangor. Pierwotnym celem lotu było Los Angeles. Nie wiadomo też, czy na pokładzie znajdowali się członkowie saudyjskiej rodziny królewskiej.

Do czasu przejęcia go przez władze z Florydy, Polak przebywa w areszcie. Bangor to niewielkie miasto przy wschodnim wybrzeżu USA. Od kilkudziesięciu lat mieszka tam znany pisarz Stephen King.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*