Ksiądz z Modzurowa zachwycił parafian. Zmienił godziny mszy świętych z bardzo ważnego powodu

Dla religijnego kibica rozpoczynający się mundial może być nie lada problemem. Naprzeciw oczekiwaniom parafian wyszedł ksiądz ze wsi Modzurów w województwie śląskim, który zmienił godziny mszy świętych z powodu transmisji telewizyjnych meczów. Na tym jednak inicjatywa duchownego się nie skończyła.

Ksiądz Joachim Kroll z Modzurowa zmienił godziny mszy, a także… zorganizuje specjalną strefę kibica. „W czwartek rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14.00, 17.00 i 20.00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19.00” – napisał duchowny w ogłoszeniu parafialnym.

Ponatdo zadeklarował przygotowanie sali młodzieżowej na mundial. Na ścianie będzie 42-calowy telewizor, postawione zostaną ławki i krzesła, przygotowane napoje. „Byłoby pięknie, gdybyśmy w większej grupie pokibicowali” – napisał.

Większość internautów komentujących post na Twitterze jest zachwycona gestem duchownego. „Uaa, szanuję!”, „Takich księży nam potrzeba”, „fajna, żywa inicjatywa”, „ksiądz też człowiek” – to tylko niektóre z pochlebnych opinii. Może warto, by inni księża także spróbowali zejść na ziemię. Badania wskazują, że obecnie polski Kościół notuje najgorsze w historii wyniki uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych.

NATEMAT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*