19-letni imigrant zatłukł człowieka, bo chciał… szacunku u kumpli. Wyrok? – kompletny idiotyzm!

W Niemczech 19 letni Ahmet R. zabił człowieka, by… zdobyć szacunek u swoich przyjaciół. Aresztowany Afgańczyk został postawiony przed sądem, jednak ten wymierzył karę, jakiej nie spodziewał się nawet morderca. Zamiast surowego wyroku zwyrodnialec usłyszał od sędzi, iż „być może istnieją oczekiwania, że sprawca powinien cierpieć, jak cierpią poszkodowani, ale nie jest to główny cel postępowania karnego”. I wydał absurdalny werdykt.

Do tragedii doszło w mieście Bergisch Gladbach koło Kolonii w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to młody zbir postanowił „popisać się” przed kolegami. Jak sam zeznał w trakcie procesu, zrobił to, aby „zaskarbić sobie szacunek kolegów”.

Za cel obrał Thomasa K., którego – podkreślił – uznał za bezdomnego. I ruszył do ataku. Po silnym ciosie mężczyzna upadł, łamiąc podstawę czaszki. Z miejsca masakry został przetransportowany przez pogotowie do kliniki w Kolonii-Merheim, gdzie następnego dnia, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

W czasie, kiedy Thomas K. walczył o życie, morderca Ahmet R. wraz z przyjaciółmi… świętował!

Sprawca trafił wreszcie przed sąd – dla nieletnich – ale wyrok, jaki zapadł w jego sprawie, wstrząsnął opinią publiczną. Choć prokuratura żądała dwóch lat i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia, sędzia Ulrike Grave-Herkenrath zadecydowała inaczej.

W uzasadnieniu wskazała, że więzienie będzie dla niego demoralizujące, dlatego też postanowiła ukarać mordercę… dwoma latami w zawieszeniu.

Być może istnieją oczekiwania, że sprawca powinien cierpieć, jak cierpią poszkodowani, ale nie jest to główny cel postępowania karnego

– mówiła podczas ogłaszania wyroku, zaznaczając zarazem, że skutki pobytu w więzieniu mogą być negatywne i dodała, iż karze „powinna przyświecać idea edukacyjna”. Kompletny idiotyzm!

W więzieniu nieletni może się jeszcze bardziej zdemoralizować, a ścisła opieka podczas okresu próbnego będzie bardziej skuteczna

– stwierdziła.

Oby przez tak niedorzeczną decyzję sędzi kolejna rodzina nie musiała opłakiwać bliskiego, który Ahmeta R. spotka na swojej drodze…

NIEZALEZNA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.