14-latka zgwałcona i zamordowana. Podejrzany uchodźca uciekł z kraju

14-letnia Susanna z Moguncji zaginęła 22 maja. Tego dnia miała spotkać się z przyjaciółmi w Wiesbaden. Nastolatka nie wróciła jednak do domu. Po dwóch tygodniach poszukiwań jej ciało zostało znalezione przy torach kolejowych. 14-latka została zgwałcona i zamordowana.

Ciało 14-latki znaleziono po dwóch tygodniach poszukiwań na trudno dostępnym terenie w dzielnicy Erbenheim. Dziewczyna została zgwałcona i zamordowana.

Susanna zaginęła 22 maja. Nie wróciła z wieczornego spotkania z przyjaciółmi w centrum Wiesbaden.

Jak poinformowała prokuratura w Wiesbaden wśród podejrzanych jest 20-letni uchodźca z Iraku i 35-letni obywatel Turcji. Obaj mieszkali w ośrodkach dla uchodźców.

Turek został zatrzymany, natomiast Irakijczyk zdołał uciec. Według komendanta policji Zachodniej Hesji Stefana Muellera, kilka dni temu 20-letni mężczyzna wrócił z rodziną do Iraku.

Najprawdopodobniej iracka rodzina, składająca się z matki, ojca i sześciorga dzieci wyjechała z Duesseldorfu do Stambułu, a stamtąd dalej do irackiego Erbilu. Rodzina miała przy sobie także tzw. dokumenty laissez-passer (czyli rodzaj paszportu w języku arabskim ze zdjęciami), które zostały wydane przez ambasadę iracką.

BCM

Więcej postów