Nowy szef włoskiego MSW. W UE może wybuchnąć konflikt, jakiego jeszcze nie było

Włosi wchodzą w ostry konflikt z zachodnim establishmentem, którego główną twarzą jest Angela Merkel. Teraz Unia Europejska będzie musiała zmienić dotychczasowąpolitykę o 180 stopni.

Premier Włoch, który jest obecnie przez UE postrzegany jako wróg publiczny numer jeden, zapowiedział całkowitą zmianę we włoskiej polityce.

Szef włoskiego rządu Giuseppe Conte stworzył patriotyczną , konserwatywną partię o charakterze antyimigranckim. Powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych Matteo Salvini błyskawicznie zaczął wprowadzać w życie główne postulaty Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi, które przejęły władzę w państwie. Polityk wypowiedział otwartą wojnę nielegalnym imigrantom.

Muszą pakować walizki, spokojnie, ale muszą wyjechać – stwierdził szef włoskiego MSW – Jeśli ktoś ucieka przed wojną, będzie przyjęty, ale inni niemogą wyruszać, a jeśli przybywają, tonie mogą pozostać we Włoszech.

Unię Europejską czeka poważny konflikt

Włochy są jednym z największych państw, przez które na teren Europy wdzierają się uchodźcy. Teraz jednak, po zmianie władzy państwo to zawiązuje sojusz z krajami Europy Śroskowo-Wschodniej i kanclerz Niemiec Angela Merkel jeśli chce zachować hegemonię w kontynencie, będzie musiała wypracować nowy schemat działania, jeśli chodzi o politykę imigracyjną.

Wiele wskazuje też na to, że Włochy mogą stać się przykładem dla innych państw zmagających się z problemem napływu nielegalnych imigrantów. Biorąc pod uwagę powyższe, już niebawiem w Inii Europejskiej może wybuchnąć konflikt, jakiego jeszcze nie było.

NEWSWEB.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*