W magazynach terrorystów znaleziono natowską broń

Przedstawiciele rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu i syryjskie wojska znaleźli w wyzwolonych od terrorystów wschodnich dzielnicach prowincji Homs magazyny z bronią produkowaną w krajach członkowskich NATO.

„Znajdujemy się w miejscowości Zaa-Faran w prowincji Homs w punkcie kontrolnym grupy terrorystycznej «an-Nusra» (zakazana w Rosji). Można tu zobaczyć wiele masek przeciwgazowych, broni zagranicznej produkcji, w szczególności TOW-2” — powiedział przedstawiciel Centrum Pojednania Stron Konfliktu pułkownik Andriej Niekipiełow.

TOW-2 to amerykański przeciwpancerny pocisk kierowany przyjęty na zbrojenie armii Stanów Zjednoczonych w latach 70., od tego czasu wielokrotnie modernizowany. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych systemów rakiet przeciwpancernych na świecie.

Ponadto na wyzwolonych terenach wojskowi znajdują podziemne warsztaty urządzeń wybuchowych terrorystów, podziemne tunele, które są wyposażone w kompleksy medyczne i komórki do przetrzymywania zakładników. Saperzy kontynuują rozminowywanie miejscowości.

W ubiegłym miesiącu w mieście Dumejr na północny wschód od Damaszku syryjska armia odbiła od grupy islamistycznej „Dżajsz al-Islam” około dziesięć tysięcy sztuk broni, z których większość została wykonana w krajach NATO. Wcześniej siły rządowe znalazły we Wschodniej Gucie chlor i granaty dymne niemieckiej i brytyjskiej produkcji.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.