Zaatakowały Polaka, kierowcę autobusu. Krzyczały: „to nazista”

W Szkocji zapadł wyrok w sprawie dwóch kobiet, które zaatakowały polskiego kierowcę autobusu. Obie wykazały się brakiem kultury, rażącą niewiedzą i ksenofobią. Marcin Tatartonowicz usłyszał, że jest Polakiem czyli „nazistą”. O sprawie informuje polishexpress.co.uk oraz „The Dunfermline Press”.

Kobiety wracały z festiwalu i przez całą podróż zachowywały się dość niesfornie. Kłóciły się z innymi pasażerami i zachowywały niekulturalnie. W trakcie podróży okazało się, że autobus kierowany przez kierowcę z Polski musi zjechać z zaplanowanej trasy z uwagi na prace drogowe.

61. i 52-latka zaczęły wyzwiska w kierunku Polaka. „To Polak, nie wie gdzie jedzie”, „jest pie***onym nazistą”, „nie jest stąd” – to tylko kilka z obraźliwych i ksenofobicznych uwag, które zostały skierowane do Polaka.

Szkocki sąd uznał skazał obie kobiety na prace społeczne. Jak podkreślił sędzia podczas ogłaszania wyroku, szczególnie słowo „nazista” wobec przedstawiciela narodu, który tak wiele wycierpiał z rąk niemieckich nazistów musiało być szczególnie dotkliwą obrazą.

 Cały incydent został nagrany przez pasażera telefonem komórkowym. Kobiety muszą odpracować 150 godzin społecznie.

POLISHEXPRESS.CO.UK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*