CBA weszło o świcie do domu byłego komendanta policji

CBA weszło o świcie do domu byłego komendanta policji

Zbigniew Maj zatrzymany. CBA przeszukuje dom byłego komendanta policji. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali również dwóch byłych dyrektorów delegatur Biura z Poznania i Łodzi. Jak informuje radio RMF FM chodzi o przestępstwo urzędnicze czyli przekroczenie uprawnień przez byłego komendanta.

Funkcjonariusze CBA weszli do domu byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja w Kaliszu w środę 16 maja, tuż po godzinie szóstej rano. Po przeszukaniu Maj zostanie przewieziony na przesłuchanie do Rzeszowa i usłyszeć prokuratorskie zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej.

Według informacji dziennikarzy RMF FM, zarzut dotyczy okresu, gdy Maj pełnił funkcję komendanta głównego, a chodzi o przekroczenie uprawnień. W takich przypadkach, jak zauważają dziennikarze raczej wzywa się osoby, którym mają zostać postawione zarzuty, a nie prowadzi spektakularną akcję zatrzymania o świcie, wchodząc do domu z odbezpieczoną bronią.

Zarzuty wobec Zbigniewa Maja – przekroczenia uprawnień – mają dotyczyć przekazywania informacji. Komu? Tego CBA na razie  nie chce ujawniać. Według RMF FM na pewno jednak wiadomo, że nie przekazywał ich grupom przestępczym. W tym samym śledztwie zatrzymano dwóch byłych szefów delegatur CBA – z Poznania i Łodzi – którzy mieli przekazywać Majowi „pewne informacje”.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*