Paryż odwołuje wielką sportową imprezę. Imigranci zablokowali trasę

Grand Paris – coroczny bieg odbywający się od lat na ulicach Paryża został odwołany. Na trasie wyrosły koczowiska imigrantów.

Od wielu lat w Paryżu odbywał się wielki bieg na 10 km, w którym udział brało tysiące zawodników i amatorów. W tym roku organizatorzy odwołali imprezę. Na jego trasie wyrosły obozowiska imigrantów.

 Wzdłuż kanału Saint Denis, na bulwarze na którym miał odbywać się Grand Paris pojawiły się namioty i prowizoryczne koczowiska. Jeszcze miesiąc temu szacowano, że zajmuje około 1800 przybyszy. Teraz ich liczba urosła nawet do 2500 i wciąż się powiększa.

Nie mamy możliwości zorganizowania zawodów– napisali w oświadczeniu organizatorzy. – Nie możemy poprowadzić trasy biegu przez środek obozu, zamieszkiwanego przez uchodźców. Sport jej dla nas wielkim czynnikiem społecznym nie może więc stać się źródłem wykluczenia.

Paryż ma być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. Jak na ironię bieg Grand Paris jest jedną z imprez, które mają promować to największe sportowe wydarzenie na świecie.

Władze miasta już teraz pracują nad planami nie tyle zorganizowania Igrzysk, ale przygotowaniem miejsc bezpiecznego i spokojnego pobytu dla setek tysięcy kibiców, którzy mają przyjechać do stolicy Paryża.

M.in. wokół Wieży Eiffela kosztem 300 milionów euro powstaje ściana z kuloodpornego szkła. W okolicy mają odbywać się zawody łucznicze i siatkówki plażowej.

NCZAS.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.