Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła antypolską ustawę!

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła antypolską ustawę!

– Jej przyjęcie jest wielkim zagrożeniem dla Polski i wg prof. Chodakiewicza, może oznaczać nękanie naszej Ojczyzny na rozmaitych płaszczyznach – alarmuje poseł Adam Andruszkiewicz na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

– Czym jest praktyce ustawa 447? Departament Stanu USA otrzymuje prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. – przypomniał, podkreślając, iż w skrócie oznacza to, iż „będzie wspierał miliardowe żądania majątkowe wobec Polski, co jest bezpodstawne”. – Wszelkie roszczenia za II wojnę światową muszą płacić Niemcy! – skonstatował.

– Z całą mocą sprzeciwiam się ustawie 447! – oświadczył Andruszkiewicz. – Musimy wszyscy zaapelować do prezydenta Donalda Trumpa, by nie podpisywał tej ustawy – dodał.

Ustawę, żeby weszła w życie musi podpisać jeszcze prezydent Donald Trump. To, czy to zrobi będzie papierkiem lakmusowym, w jaki sposób USA postrzegają swojego sojusznika.

PRAWY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*