MON wycofuje się z projektu budowy wspólnego polsko-ukraińskiego śmigłowca bojowego

MON wycofuje się z projektu budowy wspólnego polsko-ukraińskiego śmigłowca bojowego

Nie będzie wspólnego, polsko-ukraińskiego śmigłowca bojowego – wynika z odpowiedzi MON-u na interpelację posła Krzysztofa Brejzy. Powstanie takiego śmigłowca zapowiedział w październiku 2016 roku ówczesny minister obrony Antoni Macierewicz.

Nie będzie wspólnego, polsko-ukraińskiego śmigłowca bojowego – wynika z odpowiedzi MON-u na interpelację posła Krzysztofa Brejzy. Powstanie takiego śmigłowca zapowiedział w październiku 2016 roku ówczesny minister obrony Antoni Macierewicz. Szef MON Mariusz Błaszczak/Bartłomiej Zborowski /PAP

Resort obrony wycofuje się z projektu, bo, jak czytamy w lakonicznej i krótkiej odpowiedzi na interpelację, produkcja śmigłowców jest działalnością gospodarczą prowadzoną przez przedsiębiorców.

Co więcej, MON informuje, że jakiekolwiek rozmowy i porozumienie między firmami z Ukrainy i Polski w sprawie budowy helikoptera bojowego nie wymagają zgody resortu. Z tego wynika, że po pierwsze – resort obrony twierdzi, że konstrukcja śmigłowców to nie jego zadanie, a po drugie – nawet gdyby były rozmowy w tej sprawie, nie musi się w nie angażować.

PAWEŁ BALINOWSKI, RMF24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*