Szydło zastąpi Dudę?

Szydło zastąpi Dudę?

W obozie Jarosława Kaczyńskiego (69 l.) wrze! Wszystko po tym, jak prezydent Andrzej Duda (46 l.) zawetował ustawę degradacyjną. Po kolejnym wecie Dudy w sprawie jednej z najbardziej sztandarowych ustaw, w PiS powstał już plan, aby to Beata Szydło (55 l.) wystartowała w wyborach prezydenckich w 2020 r.

– Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie – mówi nam prof. Krystyna Pawłowicz (66 l.), którą zapytaliśmy o to, czy Andrzej Duda będzie kandydatem PiS w wyborach prezydenckich. W formacji Kaczyńskiego coraz wyraźniej słychać głosy, że Duda nie może być już pewny wystawienia przez PiS w wyborach prezydenckich. Coraz głośniej mówi się za to, że to Beata Szydło miałaby go zastąpić. – Duda coraz bardziej idzie z nami na wojnę. Nie możemy już o nim powiedzieć, że to nasz prezydent. A Beata Szydło jak najbardziej. Usunęła się w cień, jest lojalna. A i ludzie ją uwielbiają. Miałaby mocne poparcie – komentuje nam ważny polityk PiS.

Co dalej z prezydentem? – Andrzej Duda będzie musiał się ciężko napracować, by odzyskać mój głos – stwierdził Marek Suski (60 l.) w Radiu Zet. – Kogo poprzemy, to jeszcze przed nami. Wszystko może się zdarzyć, bo prezydent coraz bardziej nas zaskakuje – dodał.

Czy Szydło miałaby szansę wygrać dla PiS prezydenturę? – Miałaby porównywalne poparcie do obecnego prezydenta – komentuje nam prof. Rafał Chwedoruk (49 l.), politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.