Były szef MSZ, Witold Waszczykowski: Nie oddam nagrody bo uczciwie zarobiłem

Były szef MSZ, Witold Waszczykowski: Nie oddam nagrody bo uczciwie zarobiłem

Po aferze z gigantycznymi nagrodami dla ministrów, premier Mateusz Morawiecki (50 l.) zapowiedział ich likwidację, a sam zadeklarował, że przekazał swoją premię, czyli 75,1 tys. zł, na cele charytatywne. Ale nie wszyscy wzięli przykład z szefa rządu. Wyjątkową butą wykazał się odwołany szef MSZ Witold Waszczykowski (61 l.), który swojej nagrody, 72,1 tys. zł, oddawać nie zamierza.

– Przeznaczyłem nagrodę, która została mi przyznana, na cele charytatywne – poinformował Mateusz Morawiecki. – Za inne osoby nie będę się wypowiadał – dodał premier na poniedziałkowej konferencji, na której zapowiedział również odchudzenie administracji rządowej i likwidację nagród oraz premii dla członków rządu. Co z nagrodami zrobią jego ministrowie?

„Super Express” zapyta o to wszystkich szefów resortów, których nagrodziła ówczesna premier Beata Szydło (55 l.). Jednym z ministrów, który nie ma zamiaru oddawać sowitej premii jest były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. – To uczciwie zarobione pieniądze za sukcesy dyplomacji polskiej – powiedział Waszczykowski w rozmowie z portalem Money.pl. Podkreślił też, że na premię „zarobił uczciwie”. – I taka była ocena mojej dwuletniej pracy przez panią premier – dodał zdymisjonowany minister.

Suchej nitki nie zostawia na nim były szef MON Tomasz Siemoniak (51 l.). – Zachowanie Witolda Waszczykowskiego dowodzi jego bezczelności i arogancji. I takim był również ministrem. Przykre, że nie potrafi zachować się z klasą i oddać nagrody. Powinien pójść w ślady premiera. Dla przykładu ja żadnej nagrody, będąc ministrem obrony, nie dostałem i wcale o nią nie zabiegałem. Mam nadzieję, że pozostali ministrowie oddadzą swoje nagrody – komentuje nam Siemoniak.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.