Zrobił to staruszce. W kościele! Nikt nie zauważył?

Zrobił to staruszce. W kościele! Nikt nie zauważył?

W Tychach (województwo śląskie) złodziej wykazał się wyjątkową perfidią. Przestępca okradł 81-letnią kobietę, modlącą się w kościele. Starsza pani straciła torebkę wraz z dokumentami oraz kartą bankomatową. Policja poszukuje sprawcy i przypomina, że należy być czujnym przez cały czas, by nie ułatwiać złodziejom zadania.

Do kradzieży doszło w tyskim kościele przy ulicy Paprocańskiej. – Nieznany dotąd sprawca okradł 81-letnią kobietę. Seniorka straciła torebkę wraz z dokumentami oraz kartą bankomatową – informuje lokalna policja. Mundurowi przypominają o tym, że bardzo ważne jest zachowanie ostrożności, gdyż często do kradzieży przyczynia się niewłaściwa postawa samych pokrzywdzonych.

– Łupem złodziei padają torebki pozostawione bez nadzoru tak, jak miało to miejsce w wypadku 81-latki, ale także portfele z tylnych kieszeni spodni, otwartych torebek, czy plecaków zawieszonych na plecach, a także telefony komórkowe, dokumenty, czy klucze do samochodu. Zdarza się, że zanim okradzeni zorientują się o kradzieży, złodziej za pomocą ich karty bankomatowej ograbi już im konto – dodają mundurowi.

Policjanci zwracają się do wszystkich, by zachowali czujność, tym samym utrudniając zadanie przestępcom.

FAKT.PL

Więcej postów