Siemoniak OSTRO skomentował słowa premiera. Uderzył też w Macierewicza

Siemoniak OSTRO skomentował słowa premiera. Uderzył też w Macierewicza

Były szef MON ironicznie skomentował wypowiedź Mateusza Morawieckiego, której udzielił podczas zaprzysiężenie żołnierzy z Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dostało się również Antoniemu Macierewiczowi, którego kadencję w ministerstwie obrony narodowej polityk PO nazwał czasem „szaleństwa”.

– Dzisiaj z dumą odbudowujemy tradycje Wojska Polskiego, wielkie tradycje. To właśnie brak dobrego, sprawnego wojska, które miałoby oparcie w silnym, sprawnym państwie i odwrotnie: brak sprawnego państwa, które mogłoby zapewnić funkcjonowanie wojsku w czasie pokoju po to, żeby broniło tego państwa w czasach wojny, w czasach agresji, spowodował upadek Rzeczpospolitej – powiedział premier Morawiecki podczas przysięgi żołnierzy WOT.

Po tych słowach szefa rządu, Siemoniak postanowił wbić politykom PiS szpilkę na Twitterze.

– Odbudujcie Państwo najpierw samo Wojsko Polskie po szaleństwach Macierewicza! – napisał.

Były minister obrony narodowej zakpił również z żołnierzy, którzy przystąpili do służby w wojsku obrony terytorialnej, podważając ich kompetencje i wartość bojową.

– Szkoda, że premier zamiast odwiedzić prawdziwych żołnierzy w jednostce wojskowej zaczyna od spotkania z 30 weekendowcami w mundurach – skomentował.

Wydaje się jednak, że polityk PO upatruje szansy na zmianę w resorcie obrony narodowej w osobie jego nowego szefa Mariusza Błaszczaka. Siemoniak stwierdził bowiem, że „nie posprzątano jeszcze wszystkiego po poprzednim MON”.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*