Napaść w Rimini. Polacy opisali KOSZMAR w liście

W czwartek przed bolońskim sądem rozpocznie się proces trzech sprawców brutalnej napaści na polską parę w Rimini. Pokrzywdzenie opisali w liście drastyczne szczegóły ataku oraz jego skutki. Ich pełnomocnik przekazał pismo do trybunału dla nieletnich w Bolonii – informuje PAP.

Pełnomocnik Polaków, mecenas Maurizio Ghinelli powiedział PAP we wtorek, że do trybunału dla nieletnich wysłał memorandum wraz z listami od dwojga Polaków, w którym opisali zdarzenie oraz jego skutki, także psychiczne, jak również przedstawili szczegóły leczenia, jakiego wymagają.

Włoski adwokat wyjaśnił, że są to te same pisemne relacje, które zostały przygotowane na proces Butungu w Rimini. Treść listów młodych Polaków wraz z drastycznymi szczegółami w dużym stopniu przyczyniła się do wymierzenia Kongijczykowi surowego, jak uznano, wyroku 16 lat więzienia, wyższego od tego, o jaki wnioskował prokurator.

Przed procesem w trybunale dla nieletnich z przesłaniami zapoznali się sędziowie z Bolonii.

Według informacji uzyskanych przez PAP troje obrońców nastolatków wniesie o osądzenie ich w trybie uproszczonym, przewidującym redukcję kary.

Przed bolońskim sądem stanie dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk. Wszyscy to dzieci imigrantów, mieszkających w regionie miasta Pesaro. Wraz z 20-letnim Kongijczykiem Guerlinem Butungu zaatakowali oni polskich turystów na plaży w Rimini. Zgwałcili kobietę i ciężko pobili jej partnera.

Dokonali także innych napadów w sierpniu w tym mieście nad Adriatykiem.

Butungu został skazany na 16 lat więzienia przez sąd pierwszej instancji.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*