To nie psy zagryzły mężczyznę w Nowej Soli? NOWE WYNIKI badań

Sekcja zwłok 28-letniego mężczyzny, którego ciało z ranami szarpanymi i kąsanymi znaleziono na terenie jednego z zakładów w Nowej Soli (Lubuskie) nie potwierdziła, by obrażenia te były śmiertelne. Biegły jako przyczynę zgonu wskazał wyziębienie – podała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Zwłoki mężczyzny znaleziono w minioną sobotę na ogrodzonym terenie jednego z zakładów w strefie przemysłowej w Nowej Soli. Było na nich wiele ran, a odzież zdarta. Podejrzewano, że osoba ta mogła zostać zagryziona przez psy pilnujące tego terenu.

Biegły lekarz sądowy ujawnił podczas oględzin na ciele zmarłego kilkadziesiąt ran, ale w jego ocenie żadna z nich nie miała charakteru śmiertelnego. Na podstawie innych znamion na ciele uznał, że mężczyzna zmarł w wyniku wyziębienia organizmu.

Śledczy przesłuchali świadków, w tym członków rodziny zmarłego. Okazało się, że często przebywał on w rejonie tego zakładu i dobrze orientował się, że w godzinach nocnych na jego terenie spuszczane są psy, a zakład jest monitorowany i chroniony przez stróża.

Prokuratura zapowiedziała, że po obróbce technicznej analizie zostanie też poddany materiał z monitoringu.

-„Być może wówczas uda się ustalić, co się wydarzyło i w jakich okolicznościach 28-latek zmarł” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

NCZAS/ POLICJA.P/ PAP

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*