Kukiz przeprasza Polaków. Za co?

12 11 2015 WARSZAWA UL WIEJSKA N/Z SEJM VIII KADENCJI. N/Z PAWEL KUKIZ Z KUKIZ 15 FOT AS/DZIENNIK WSCHODNI

„Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę” – to jeden z transparentów jaki pojawił się na manifestacji narodowców pod Pałacem Prezydenckim. – Moja córka musi się uczyć, jak to Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem. Czy to nie skandal – mówił przedstawiciel ONR. – Szczerze przepraszam za wprowadzenie „narodowców” do Sejmu. Na szczęście nie ma ich już w K’15 – napisał na Twitterze Paweł Kukiz po tym wszystkim, co narodowcy pokazali przed Pałacem Prezydenckim.

Członkowie Ruchu Narodowego zebrali się na Krakowskim Przedmieściu, aby zamanifestować swoje stanowisko wobec trwającego sporu z Izraelem. – Rząd wobec prowadzonej izraelskiej nagonki na nasz kraj zdecydowanie zbyt miękko działa – mówił przed Pałacem Prezydenckim Robert Winnicki. Narodowcy zaapelowali do Andrzeja Dudy o jak najszybsze podpisanie noweli ustawy o IPN.

– Jednym z powodów tego międzynarodowego, żydowskiego kłamstwa, są pieniądze. Setki milionów dolarów, które środowiska żydowskie chcą uzyskać od Polski. Chcą zagrabienia polskiego mienia (…) Środowiska żydowskie chcą okraść Polskę i Polaków. I dlatego ta kampania zniesławiająca. Dlatego musimy się bronić – kontynuował Rober Winnicki, do niedawna poseł Kukiz’15.

Na manifestacji pojawił się transparent z hasłem „Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę”. Uczestnicy skandowali ponadto – „Prezydencie podpisz!”, „Dosyć żydowskich kłamstw!”, „Znajdzie się kij na lewacki ryj”.

To, że część haseł miała zdecydowanie antysemicki charakter (np. „Koniec wesela, wracajcie do Izraela”, „Nie przepraszam za Jedwabne!”) wzburzyło Pawła Kukiza, który postanowił odnieść się do niej na Twitterze.

– Szczerze przepraszam za wprowadzenie „narodowców” do Sejmu. Na szczęście nie ma ich już w K’15. Hasło „zdejmij jarmułkę-podpisz ustawę” to retoryka przedwojennych bojówek skrajnej prawicy nie mająca niczego wspólnego z ideą Dmowskiego z czasów Konferencji Paryskiej. Żenada – napisał Paweł Kukiz.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*