PiS uderza w Gowina. Działacze są na niego wściekli

Renegatom i zdrajcom, którzy chcą pod skrzydłami Gowina pozałatwiać sobie posady, powiedzieliśmy twarde „nie” – tak polityk z kierownictwa partii Jarosława Kaczyńskiego (69 l.) relacjonuje nam najważniejszy punkt ustaleń sobotniej Rady Politycznej PiS. Rada podjęła uchwałę zakazującą „odszczepieńcom” startu w najbliższych wyborach.

To bardzo mocne „nie” dla koalicjanta Jarosława Gowina (57 l.), który buduje struktury Porozumienia w terenie. Wielu polityków i działaczy PiS od dawna lobbowało u prezesa za „załatwieniem pewnych spraw z Gowinem”. Czym podpadł aktywowi wicepremier?

– Knuje, jeździ po kraju i buduje sobie struktury naszym kosztem – mówi nasz rozmówca. Dorzuca, że „gdyby jeszcze zbierał z innych partii”. – Ale nie! On zbiera spady po nas, biorąc takich, których wyrzucaliśmy z PiS – dodaje ważny polityk partii rządzącej. Przykłady?

– Był taki Adam Banaszak, radny sejmiku kujawsko-pomorskiego. Wyrzucony od nas dyscyplinarnie. A Gowin go bierze do siebie i obiecuje mu: a to pół województwa, a to miejsca na listach wyborczych – utyskuje prominentny działacz PiS.

Wszystkie te sygnały dotarły do Kaczyńskiego przed radą. Zaproponował zakaz kandydowania dla takich osób przez 2 lata. – A z sali wtedy padały okrzyki: „5 lat!” i „Dożywocie im!” – opowiada uczestnik rady. W końcu ustalono, że zakaz dla „odszczepieńców” będzie trwał trzy lata. To ma przyblokować Gowina. – Jemu się wydaje, że jak Morawiecki został premierem, to już mu wszystko wolno. Ale kłusownikiem u nas nie będzie – podsumowuje członek Komitetu Politycznego PiS.

Owacje dla Szydło

Choć została zdymisjonowana ze stanowiska premiera, Beata Szydło (55 l.) jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w polityce. Była szefowa rządu ma być jedną z lokomotyw wyborczych PiS. Których wyborów? Nie wiadomo, bo tych przed partią cały sezon.

Podczas Rady Politycznej PiS prezes Jarosław Kaczyński (69 l.) wylewnie dziękował byłej pani premier. – Cała sala klaskała. Bardzo długa owacja była, bardzo długa – opowiada nam uczestnik obrad w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Szef partii zapowiedział, że wszyscy członkowie kierownictwa będą przed wyborami samorządowymi jeździli po kraju.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*