TAJEMNICZE zabójstwo żołnierza i zaginięcie 9-latki. Śledczy badają związki

Śledczy sprawdzają, czy główny podejrzany w dochodzeniu dotyczącym zaginięcia dziewięcioletniej Maelys ma coś wspólnego z zabójstwem 23-letniego żołnierza – poinformował prokurator.

Pod koniec listopada francuski sąd objął formalnym śledztwem byłego żołnierza Nordahla Lelandaisa, który od września jest w areszcie. Zarzuca mu porwanie i zabójstwo dziewięcioletniej Maelys de Araujo. Dziewczynka zniknęła pod koniec sierpnia z wesela w Chambery.

Tajemnicze zabójstwo

W środę prokurator Chambery Thierry Dran powiedział, że Lelandais został teraz także objęty śledztwem w sprawie zabicia latem 23-letniego żołnierza, Arthura Noyera. We wrześniu jego czaszkę znalazł spacerowicz. Komórka Lelandaisa logowała się w pobliżu miejsca, w którym zaginął 23-latek. – Będziemy przyglądać się wszystkim niepokojącym zaginięciom, które miały miejsce w regionie – powiedział Dran. Nie sprecyzował, którym konkretnie sprawom chcą przyjrzeć się śledczy. Prokurator powiedział, że Lelandais znalazł się na celowniku śledczych po tym, jak ustalono, że krótko po zaginięciu 23-latka mężczyzna szukał w internecie słów „ludzkie ciało rozkład”.

Dom Lelandaisa znajduje się około 30 kilometrów od Chambery. Mężczyzna przyznał, że był w okolicy, gdzie zaginął Noyer, ale nie przyznał się do jego zabójstwa.

Tajemnicze zabójstwa

Wystąpienie prokuratora to zwrot w śledztwie dotyczącym tajemniczego zaginięcia dziewięciolatki. Francuskie media spekulują, że śledczy przy okazji być może przyjrzą się jeszcze innej tajemniczej zbrodni popełnionej we francuskich Alpach. W 2012 roku w mieście Annecy zabity został Brytyjczyk irackiego pochodzenia Saad al-Hilli. Napastnik zastrzelił mężczyznę, jego żonę i teściową, przeżyły dwie córki. Zabójstwo wyglądało na egzekucję. Śledczy do dziś nie ustalili motywu morderstwa.

ŹRÓDŁO: REUTERS / TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*