Wicemarszałek Sejmu odpowiada Sikorskiemu: Lord z Chobielina w obsikanych spodniach

Oto język dyplomacji według byłego szefa MSZ, dżentelmena kształconego na angielskiej uczelni, czyli Radosława Sikorskiego (54 l.). Najpierw obraził byłą premier, a wczoraj stwierdził, że prezes PiS to „wredny dziadyga”. W obronie Jarosława Kaczyńskiego (68 l.) stanął wicemarszałek Sejmu – Joachim Brudziński (49 l.), który nazwał byłego polityka Platformy „lordem z Chobielina w obsikanych spodniach”.

Świąteczna atmosfera najwyraźniej nie obowiązuje niektórych polityków. Kilka dni temu Sikorski na Twitterze nazwał Beatę Szydło „wrednym babsztylem”. Wczoraj w Radiu Zet próbował tłumaczyć się ze swoich słów i wywołał jeszcze większe oburzenie.

– W polityce czasami mówi się rzeczy twardo. Chodziło o to, że pani premier zarzucała opozycji kradzież w postaci VAT-u, doprowadziła do niesłusznego oskarżenia młodego człowieka o spowodowanie wypadku. To jest wredne zachowanie. (.) My byliśmy przez lata oskarżani o współudział w zamachu, w morderstwie prezydenta, którego nie było. Proszę zacząć od tych, którzy zbrutalizowali język polskiej debaty publicznej. To prezes Kaczyński jest wrednym dziadygą – powiedział Sikorski. I wypomniał rządzącym, że mówią o politykach PO „zdradzieckie mordy, kanalie i smoleńscy mordercy”.

Słowa Radosława Sikorskiego wywołały oburzenie w PiS. Odniósł się do nich między innymi Joachim Brudziński.

– „A ten lord z Chobielina w obsikanych spodniach jest politycznym klaunem” – napisał poseł PiS. Suchej nitki nie zostawił na Sikorskim również sekretarz ds. służb specjalnych w KPRM Maciej Wąsik (48 l.). – Pomysł na politykę Platformy jest coraz ciekawszy. Elektoratowi PO współczujemy. – ironizował Wąsik. Z kolei publicysta „Gazety Polskiej” Dawid Wildstein (34 l.) zaapelował do żony Sikorskiego – Anne Applebaum (53 l.). – Proszę w końcu nauczyć swojego męża podstawowych zasad kultury. Przynosi pani wstyd. Rozumiem, że politycznie przegraliście wszystko i to frustrujące. Ale chyba aspirujecie do salonów, a nie brudnego chlewu? – pytał Wildstein.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*