Unia mówi dość i karze Polskę. To ostateczny cios

Znowu chcą by Polska dostała karę. To wszystko przez to, że chcemy bezpieczeństwa w naszym kraju. Unia Europejska znowu w nas uderza. Chcą nam dać klapsa.

Unia Europejska nie jest zadowolona z Polskich decyzji. Szczególnie tych dotyczących uchodźców. Komisja Europejska chce skierować przeciwko nam pozew do Trybunału Sprawiedliwości UE za naruszenie prawa. Ostateczna decyzja ma być podjęta w czwartek. Pozew ma być wytoczony także Węgrom i Czechom, którzy również odmówili przyjęcia imigrantów. Unia Europejska znowu w nas uderza.

Twarde stanowisko Polski

Polski rząd nie jest z tego zadowolony. Nie chce przyjmować uchodźców, gdyż nie leży to w naszym interesie. Jeszcze gdy o sprawie było głośno, MSZ zapowiedziało, że będzie bronić swojej racji przed Trybunałem. Unia Europejska nie ma jednak zamiaru odpuścić.

– Przez tę decyzję Trybunał potwierdził, że sytuacja związana z nagłym napływem osób do Europy była rzeczywiście wyjątkowa. Po drugie, działania, które zaproponowaliśmy, były odpowiednie dla tej sytuacji. (…) Teraz nie ma czasu do stracenia. Wszystkie kraje powinny skupić się na wywiązaniu się z zobowiązań relokacyjnych – przekonywał komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*