SENSACJA! To Morawiecki zastąpi Szydło?

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ma zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera – twierdzą RMF FM i „Rzeczpospolita”. Najnowszy scenariusz autorstwa prezesa Prawa i Sprawiedliwości miał zostać zaprezentowany kluczowym politykom PiS podczas narady w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej.

Lider ugrupowania Jarosław Kaczyński spotykał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz spodziewanej w grudniu rekonstrukcji rządu. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 23. Politycy opuszczający siedzibę PiS nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. W spotkaniu wzięli udział m.in.: wicemarszałkowie Sejmu Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (szef okręgu Białystok), posłowie Janusz Śniadek (szef okręgu Pomorskiego – Gdańsk) i Marek Suski (prezes okręgu radomskiego), wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (prezes okręgu katowickiego), posłanka Jolanta Szczypińska (szefowa okręgu Pomorskiego – Słupsk).

Według radia RMF FM najnowszy scenariusz rekonstrukcji rządu autorstwa Kaczyńskiego, zaprezentowany podczas narady przewiduje, że wicepremier Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu. Jak podkreśla RMF FM pozostałe zmiany w rządzie mają zależeć od propozycji Mateusza Morawieckiego. „Jarosław Kaczyński miał jednak sugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski” – dowiaduje się reporter RMF.

Również według nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” podanych na Twitterze, „Morawiecki może zostać premierem w przyszłym tygodniu”. Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października. Nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny. Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, „ostateczne decyzje co do personaliów” będą „podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu”.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*