HORROR! Imigrant uniewinniony za zgwałcenie 10-latki. Bo się za mało broniła

Szokujący wyrok sądu w Finlandii.

23-letni muzułmański imigrant Juusuf Muhamed Abbud został uniewinniony przez Sąd Apelacyjny w mieście Turku z zarzutu zgwałcenia 10-letniej dziewczynki, pomimo że dokonał na niej gwałtu – informuje Helsinki Times.

Argumentacja sędziego poraża: jego zdaniem dziewczynka powinna była się bardziej bronić i jasno oświadczyć, że nie chce uprawiać seksu. Tymczasem prokuratura twierdziła, że dziewczynka była tak sparaliżowana strachem, że nie była w stanie protestować.

Nie da się udowodnić, że była aż tak przestraszona. A skoro nie protestowała to nie było gwałtu, a jedynie molestowanie seksualne nieletniej uznał jednak sąd i skazał za to imigranta tylko na 3 lata więzienia. Gdyby udowodniono mu gwałt wyrok byłby o co najmniej 2 lata wyższy, co i tak wydaje się karą skandalicznie niską.

Fińscy prawnicy są w tej sprawie podzieleni. Moim zdaniem, 10-letnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć tego, co jest z nim robione i dlatego może nie protestować – ocenia profesor prawa kryminalnego Matti Tolvanen.

Również prof. Jussi Tapani uważa, że sprawa powinna trafić do Sądu Najwyższego, który musi ostatecznie orzec, czy brak sprzeciwu ze strony małych dzieci w czasie gwałtu może oznaczać ich zgodę na to, co jest im robione.

Może się więc paradoksalnie okazać, że gwałt na małym dziecku w ogóle nie jest możliwy. No bo skoro nie protestuje to nie ma przemocy, a więc jest tylko molestowanie seksualne nieletniego?

Najbardziej szokuje, że nawet prokurator Leena Koivuniemi jest zadowolona z tego 3-letniego wyroku bo zgodnie z fińskim prawem za molestowanie seksualne dzieci można być niekiedy skazanym na zaledwie 1 rok więzienia.

REPORTERS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*