TRAGEDIA! Dwa samobójstwa żołnierzy, które nastąpiły w odstępie kilkunastu godzin

Prokuratura Okręgowa do Spraw Wojskowych w Poznaniu oraz Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzą dwa odrębne śledztwa ws. samobójstw dokonanych przez żołnierzy zawodowych z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (Zachodniopomorskie).

– Na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie w niedzielę ujawniono zwłoki żołnierza, który dokonał samobójczego zamachu przy użyciu broni służbowej – poinformował dziś prokurator Wydział Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu major Łukasz Jakuszewski.

Jak wyjaśnił, na miejscu zdarzenia zostały dokonane czynności dochodzeniowo-śledcze, w tym przesłuchano świadków. – Na tym etapie nie wiemy jeszcze, jakie były przyczyny targnięcia się na życie przez żołnierza. Oczekujemy opinii po przeprowadzeniu sekcji zwłok – oznajmił prokurator Jakuszewski.

– Sprawa prowadzona jest w kierunku artykułu 151 Kodeksu karnego czyli doprowadzenie namową do targnięcia się na własne życie – dodał.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała, że „w poniedziałek na terenie jednej z posesji w Mirosławcu zostało ujawnione ciało mężczyzny, który jak ustalono był żołnierzem zawodowym”. Jak wyjaśniła, mężczyzna pełnił służbę w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztw ws. zdarzenie w Mirosławcu także z artykułu 151 Kodeksu Karnego. – Sprawy dotyczące tych dwóch samobójstw żołnierzy z bazy lotniczej w Świdwinie są prowadzone odrębnie i nie należy ich łączyć ze sobą – podkreśliła prokurator Biranowska-Sochalska.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*