Donald Tusk od dziś ma 13 tys. zł emerytury

Taka emerytura to dla większości nierealne marzenie! Dokładnie trzy lata temu Donald Tusk (60 l.) został przewodniczącym Rady Europejskiej. To wiąże się nie tylko z gigantyczną pensją, ale i zapewnieniem spokojnej starości. Europejska emerytura b. premiera na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosi już 13 tys. zł. Gdy za dwa lata dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie 21 tys. zł miesięcznie!

Miesięcznie Tusk zarabia 105 tys. zł. W ciągu trzech lat jego konto wzbogaciło się więc o 3 mln 780 tys. zł! Ale to wcale nie wszystko. „Król Europy” będzie otrzymywał emeryturę w wysokości 4,274 proc. swej kolosalnej miesięcznej pensji za każdy przepracowany rok. Dziś, po trzech latach pracy, już zagwarantował sobie 13 tys. zł. Po zakończeniu kadencji ta kwota będzie wynosiła już 8 tys. więcej. Na europejską emeryturę były premier będzie mógł przejść w wieku 65 lat.

– Funkcja Donalda Tuska jest prestiżowa i wiąże się z wieloma benefitami, ale wydaje mi się, że w Polsce czasem przeceniamy jego możliwości. Tak naprawdę on nie ma wcale wielkich uprawnień. Jeśli mógłbym za coś go skrytykować za te trzy lata, byłoby to nadmierne angażowanie się w polską politykę. Jako szef Rady Europejskiej powinien jednak zachowywać bezstronność – ocenia politolog prof. Antoni Dudek (51 l.).

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*